Eğlenmek ve Alıştırma için Çizilecek 12 Kolay Şey

3 Eylül 2021
Eğlenmek ve Alıştırma için Çizilecek 12 Kolay Şey

Özellikle yeni başlayanlar için boş bir kağıdın başına oturmak biraz zor olabilir. Tıpkı yazarların yazar blokajı yaşaması gibi sanatçılar da bir başyapıt ortaya koymaya çalışırken kendilerini tamamen donuk edebilirler ve ne yazık ki sonunda hiçbir şey çizmezler. 

Boyalarınızı veya kurşun kaleminizi hareket ettiremiyorsanız, rahatlayın! Sıralamış olduğumuz bu kolay çizilecek şeyler listesini iyice gözlemleyin, birini seçin ve başlayın. Nasıl bir harika ortaya koyduğunuza şaşırabilirsiniz.

1- Şekiller

Yeni sanatçılar için bile şekillerin çok sıkıcı ve kolay olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yeni başlayanlar için adım adım çizmesi kolay şeyler arıyorsanız, şekiller harika bir seçenektir. Şekiller, her tür görsel sanatın temelidir ve özellikle daha zor ve karmaşık parçalara ilerlerken onları çizebilmek çok önemlidir. Hareketlerin doğal olduğunu hissedene kadar çeşitli oranlarda farklı şekiller çizin. 

2- Karikatür Yüzler

Gerçekçi yüzler çizmek, özellikle yeni başlayanlar için oldukça zordur. Bunun yerine, karikatür yüzleri çizmeyi deneyin . Hızlı, jestsel hareketler ve basit çizgiler ve şekiller kullanmaya odaklanın. Yüz orantılarını , özelliklerini ve ifadelerini mükemmelleştirmek için bazı değerli pratikler elde edeceksiniz , Başlangıç için hassasiyet veya gölgeleme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

3- Soyut Fosforlu Kalem Çizimi

Sadece birkaç fosforlu kalem ve bir parça kağıtla neon, soyut bir sanat eseri ortaya koyabilirsiniz. Bu basit bir proje olsa da aslında, bazı temel çapraz taramalara iniyor sanatçılığınızı ifade etmenin harika bir yolu. Her rengin canlı görünmesini sağlamak için, ilk katman için en açık vurgulayıcınızla (çoğu durumda sarı) başlayın ve ardından daha koyu renklere geçin. Sayfayı parlak bir desenle doldurana kadar parçayı katman katman oluşturun.

4- Rahatlatıcı Dalgalar

Bu alıştırma yalnızca görsel olarak ilginç bir sanat eseri ortaya çıkarmaz, aynı zamanda zihninizi rahatlatmaya da yardımcı olur. Etekler gibi küçük yuvarlak şekiller çizerek başlayın. Ardından, her bir tepeyi, kemerin eğrisini takip eden eşmerkezli çizgilerle süsleyin. Sonunda, büyüleyici bir dalga desenine sahip olacaksınız. İsterseniz renkli kalem kullanabilirsiniz.

5- Kır Çiçekleri 

Kır çiçekleri, her biri ilginç ayrıntılara sahip pek çok farklı çeşitte oldukları için, çizmesi eğlenceli, kolay şeyler için harika bir seçenektir.

6- Evler

Hemen hemen her şekil, bazı pencereler ve kapılar ekleyerek bir ev olabilir ve bu, ev çizmeyi bu kadar eğlenceli yapan şeydir. Yan yana iki dikdörtgenle başlayın; bunlar evin temel yapısını oluşturur. Ardından, pencereler ve kapılar için daha küçük kareler ekleyin. Farklı şekiller, stiller ve özelliklerle denemeler yapın ve ortaya bir şehir - bir köy çıkartın.

7 Aile Hayvanınız

Çocuklar için çizmesi kolay şeyler arıyorsanız, hayvanlar her zaman harika bir seçenektir. Bir köpek ya da kedi için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey birkaç basit şekildir: ovaller, dikdörtgenler ve üçgenler. Çocuğunuzun çizimi siyah kalem veya pastel boya ile çizmesini ve ardından parlak suluboya veya diğer boyalar ile doldurmasını sağlayın. 

Haber Yorumları